Jak požádat o přijetí do domova pro seniory

Zájemce o sociální službu nebo jiná osoba si vyzvedne žádost u sociálních pracovníků na adrese našeho zařízení: Domov pro seniory Kociánka, příspěvková organizace, Kociánka 1/8, 612 00 Brno nebo adrese Domov pro seniory Kociánka, příspěvková organizace, středisko Štefánikova, Štefánikova 54, 612 00 Brno nebo získá z webových stránek organizace v sekci formuláře.
 
Zájemce o sociální službu nebo jiná osoba odevzdá nebo zašle poštou vyplněnou žádost sociálním pracovníkům nebo managementu domova (vrchní sestra, ředitel). Zájemce o službu může při podávání žádosti zastupovat druhá osoba. Pokud z podané žádosti vyplývá, že zájemce může odpovídat cílové skupině, sociální pracovník předá nebo zašle poštou nejpozději do 3 pracovních dnů potvrzení o převzetí žádosti a zároveň zájemce informuje o dalším postupu.
 
Sociální pracovník kontaktuje zájemce o sociální službu, domluví termín a místo schůzky a schůzku uskuteční. Jednání se zájemcem o sociální službu provádí sociální pracovník zpravidla v místě poskytování služby, kam se zájemce dostaví. V případě závažných okolností může sociální pracovník navštívit zájemce na dohodnutém místě a jednání se zájemcem o sociální službu uskutečnit.

Orientační seznam vhodného ošacení:

ŽENY

sváteční šaty
šaty pro všední den
sukně, halenka
domácí oděv
noční košile, župan
svetr, vesta
dostatek spodního prádla
punčochy, punčocháče
ponožky
ručníky, kapesníky
zimní a jarní kabát
zimní a letní obuv
domácí obuv s pevnou patou
šála, šátek, rukavice
ramínka

MUŽI

sváteční oblek
svetr, vesta nebo sako
kalhoty
košile nebo polokošile
pyžamo, župan
krátké nebo dlouhé spodky
dostatek spodního prádla
ponožky, podkolenky
ručníky, kapesníky
zimní a jarní kabát, bunda
zimní a letní obuv
domácí obuv s pevnou patou
šála, šátek, rukavice
ramínka


Množství jednotlivého oblečení zohlednit dle zdravotního stavu klienta.
Dále toaletní potřeby (mýdlo, toaletní papír, šampon, pastu, krém apod., muži holící potřeby - nejlépe holící strojek). Doporučujeme vzít vlastní deku ( např. Larisu).

Další doplnění potřeb po dohodě se sociální pracovnicí DS Kociánka.