O nás

Domov pro seniory Kociánka, příspěvková organizace se sídlem v Brně, Kociánka 1/8 ( dále jen DS Kociánka ) se při své činnosti řídí obecně platnými zákonnými normami a předpisy, zejména pak zákonem č. 108/2006 Sb. o sociálních službách v platném znění a vyhláškou č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a dále Zřizovací listinou schválenou zřizovatelem - Statutárním městem Brnem.

Statutární město Brno finančně podporuje příspěvkovou organizaci Domov pro seniory Kociánka a je jejím zřizovatelem.


Objekt na ulici Kociánka se nachází na rozhraní katastrálního území Králova Pole a Sadová na adrese Kociánka 1/8, 612 00 Brno. Na této adrese sídlí také správa společnosti. Objekt je dostupný městskou hromadnou dopravou autobusem č. 84, 44 nebo č. 43 od vlakového nádraží Královo Pole. Je situován v 5,5 ha lesoparku a je plně bezbarierový. Většina pokojů je orientována na jih s výhledem na Brno a hrad Špilberk. Umístění domova do lesoparku nabízí od jara do podzimu možnost odpočinku a procházek. Součástí objektu jsou pobytové terasy, bufet s televizí, společenské odpočinkové místnosti s televizí a videem atd.

Objekt na ulici Štefánikova se nachází na křižovatce ulic Štefánikova a Reissigova na území Králova Pole na adrese Štefánikova 54, 612 00 Brno a je dostupný městskou tramvajovou dopravou směr Řečkovice, Královo Pole, Medlánky. Je situován v městské zástavbě s vlastní malou zahradou a je plně bezbarierový. Součástí objektu je pobytová terasa, společenské odpočinkové místnosti s televizí atd. 

Služby v obou objektech jsou specificky odborně zaměřeny na ošetřovatelsko-zdravotnickou péči o klienty se sníženou mobilitou. Personál je speciálně vyškolen pro tuto práci.
 

Ubytování

DS Kociánka je schopno při plném vytížení nabídnout své služby 357 klientům, z toho pro službu "domov pro seniory" - 255 lůžek a pro službu "domov se zvláštním režimem" - 102 lůžek.

  • kapacita objektu Kociánka je 299 lůžek, 1 jednolůžkový pokoj a 149 dvoulůžkových pokojů
  • kapacita objektu Štefánikova je 58 lůžek, pokoje jsou dvou a více lůžkové

Vybavení pokoje

Pokoje jsou vybaveny nábytkem příspěvkové organizace a z důvodu velikosti je nelze doplňovat vlastním nábytkem. Na každém pokoji je hygienický kout s umyvadlem. Koupelny s vanou, sprchovým koutem a WC jsou společné na chodbě vždy pro více pokojů.
 
V atriu domova na Kociánce i ve středisku na Štefánikové je klientům k dispozici WiFi připojení.