Aktuality

Ohlédnutí za létem
14. 09. 2021
V našem domově mají možnost klienti si jít zaplavat do venkovního bazénu. Jelikož bylo krásné léto a bylo hodně příležitostí se jít vykoupat a trošku se schladit v teplém počasí, přinášíme pár fotografií z této činnosti v našem domově.
 
Celý článek
Turnaj v kuželkách
12. 08. 2021
Dne 11.srpna se uskutečnil turnaj našeho domova se střediskem Štefánikova v ruských kuželkách.

Mezi sebou se střetla dvě šestičlenná družstva, soutěž byla vyrovnaná a za povzbuzování diváků zvítězilo družstvo střediska Štefánikova. Odveta proběhne 23. září na středisku Štefánikova. Sportu zdar!
Celý článek
Společné vaření na oddělení
11. 08. 2021

Máme tu ještě jedno malé ohlednutí z úrody meruněk v našem sadu.

Klienti mají na jednotlivých odděleních společné skupiny vaření, pečení, hraní her a různých jiných aktivit. Jednou z nich bylo i pečení meruňkového táču. Klientky si jej vychutnaly s kávou a celé dopoledne si náramně užily.

Celý článek
Kouzelník Waldini
05. 08. 2021
Ve čtvrtek 5. července 2021 nás navštívil kouzelník Waldini.

Několik klientů mělo možnost se přímo zůčastnit kouzelnického představení. Věříme, že strávili příjemné dopoledne v jeho společnosti čar a kouzel. 
Přikládáme pár fotografií z této akce.
Celý článek
Hudební slavnost
04. 08. 2021
Již druhou kulturní akcí byla hudební slavnost, která se konala ve středu 28. července 2021.
Původně jsme tuto slavnost chtěli uspořádat v naší krásné prostorné zahradě, ale vzhledem k počasí se uskutečnila v našem átriu. K poslechu a tanci hrál jeden ze zakládajících členů skupiny Synkopy 61 Pavel Pokorný. Klienti si společně s ním zazpívali známé šlágry, někteří si zatančili a všichni byli nabití pozitivní energií. K občerstvení dostal každý klient kornout zmrzliny. Akce se velmi vydařila a všichni spokojeně odcházeli do svých pokojů.
Celý článek
Úroda meruněk
28. 07. 2021
V našem sadu je mnoho ovocných stromů, zejména meruněk. Mají letos velkou úrodu a proto s klienty pro jejich radost pečeme ovocné táče, vaříme džemy a trháme je pro zpetření stravy, protože jsou velmi zdravé. Pecky z meruněk schováváme pro naše veverky v zahradě.
Celý článek
Hudební dopoledne s harmonikou
20. 07. 2021
Dne 19.července se v rámci skupinové terapie  uskutečnilo dopoledne při poslechu harmoniky. Klienti si zazpívali a také zatančili při známých melodiích.
Celý článek
Herní dopoledne v zahradě
16. 07. 2021
Dne 16. července  se uskutečnilo v amfiteátru naší zahrady herní dopoledne. Klienti si mohli zahrát klasické ruské kuželky, ale itřeba i stolní kuželky. Mohli si také vyzkoušet  takzvané finské kuželky " Mölkky " .
Z příjemně stráveného dopoledne přikládáme pár fotografií.
Celý článek
Opékání špekáčků
29. 06. 2021
Dnešní dopoledne jsme klientům zpříjemnili opékáním špekáčků.
Celý článek
Harfový koncert
18. 06. 2021
Dne 14. června 2021 se u nás uskutečnil první harfový koncert.
Celý článek
Vycházka po zahradě
26. 05. 2021
Jsme velice rádi za naši krásnou zahradu, po které se klienti s oblibou prochází. Vždy zavítají na bylinkovou zahrádku, kde rozjímají s vůní bylinek. Mohou si také odpočinout na houpačce s krásným výhledem na Brno.
Celý článek
Aktivizace moderními technologiemi
26. 05. 2021
Klienti využívají k aktivizaci moderní technologie.
Celý článek
 123